Páginas

4/8/19

O TEMPO EN CAUREL.

FILANDÓN DE MÚSICAS DO CAUREL 2019.






.

Presentan: 
                  Montse Estevez 

                   Brenda González





Exposición etnográfica da colección de Pío de Samos e
mostra da tecedeira de Portela (Nati)



Intervenciois: máximo 3 minutos


1ª parte:






*Chamada ao Filandón (Cornos celtas de Xan de Vilar e



Manuel de Outeiro)








*Lucía Pérez




*Palabras de Benvida: Ricardo Locay Aira





*Orquesta Río Leira de Vilamartín de Valdeorras








*Agrupación "Cova da Serpe" de Barcelona
Medalla do Filandón








*Nomeamento da 1ª Raiña do Filandón a María Balboa
de Quintela d'Oencia








*Argentina Rodríguez Pardo de Margaride do Lor

*Jacinta Fernández Alonso de Lentellais (O Bolo)





*Blandina de Cotarós coas cantareiras de Trives








*Folión de Buxán (Ourense)



Medalla do Filandón







2ª parte:






*Cantareiras d'Arnado








*Alfredo González Vilela





*Xesús Galán





 

*Sindy Carrera e Domingo Neira








Homenaxe a Rosario García


















*Manuel Carrete








Tésera de Hospitalidá


















*Gaiteiros "O Recanto" de Quiroga


















*Xosé Torres presenta libro







"Poemas y canciones de una vida"


















*Cantores de tralo Couto


















*José Luis Sampaio e Antonio López


















*José Antonio Pérez Campo de Bustofrio


















*Orquesta Río Leira de Vilamartín de Valdeorras






















































































































Presentación: CD Romances Novos e Vellos de Marco Foxo







e Cancioneiro da Seitura de Manzaneda e Terras de Trives


















Exposición de discografía, bibliografía, Instrumentos



Populares a cargo de Dionisio Aboal Ramos















.

.

.




2/8/18

FILANDÓN DE MÚSICAS DO CAUREL 2018

























PROGRAMA

PROGRAMA





XXI FILANDÓN DE

XXI FILANDÓN DE





MÚSICAS DO CAUREL

MÚSICAS DO CAUREL























Presentan: Manola Porto e Brenda González

*Sindy Carrera e Domingo Neira
















Homenaxe a Rosario García (Medalla do Filandón)




Exposición Asociación Cultural Bolboreta Fiandeira de Lugo



















*Gaiteiros O Recanto de Quiroga









Intervenciois: máximo 3 minutos



















*Juan Corzo de Celavente









*Chamada ao Filandón (Cornos celtas de Xan de Vilar e
















Manuel de Outeiro)

*Rogelio da Acebeda (O Bolo)



























*Palabras de Benvida: Ricardo Locay Aira

*Xosé Torres



























1ª parte:

*Cantores de tralo Couto























*Banda de Gaitas "Toxos e Xestas" de Barcelona

*José Luis Sampaio e Antonio López









Medalla do Filandón



















*José Antonio Pérez Campo de Bustofrio









*Elena Yáñez Martínez de Penouta (Viana do Bolo)












Medalla do Filandón

*Orquestra do Paladium de Vilamartín de Valdeorras























*Cantareiras da Seitura de Lentellais (O Bolo - Ourense)








Medalla do Filandón






















*María Balboa Santín de Quintela D'Oencia








Medalla do Filandón


























*Cantareiras d'Arnado presentan disco


































*Tésera de hospitalidá a Real Institución Benéfico Social












Padre Rubinos da Coruña






























*Uxía presenta CD
















(Medalla do Filandón)






















Presentación CD Cantareiras d'Arnado



2ª parte:






















*Alfredo González Vilela

Exposición de discografía, bibliografía, Instrumentos











Populares a cargo de Dionisio Aboal Ramos




*Xesús Galán






















*Antonio Río Montero (brindeiro)















































Organiza e dirixe: Xosé Lois Foxo.




















23/7/17

FILANDÓN DE MÚSICAS DO CAUREL 2017




PROGRAMA

PROGRAMA


XX FILANDÓN DE

XX FILANDÓN DE


MÚSICAS DO CAUREL

MÚSICAS DO CAUREL

















Presentan: Manola Porto e Brenda González












*Óscar Ibáñez Medalla do Filandón





















Intervenciois: máximo 3 minutos

*Cantores da Seitura de Lentellais (O Bolo - Ourense)





















*Chamada ao Filandón (Cornos celtas de Xan de Vilar e





*Familia R. Alenza de Barcelona






Manuel de Outeiro)
















*Mariluz e Carlos d'Arnado (León)






*Palabras de Benvida: Ricardo Locay Aira e Eulogio









Regueira Gunturíz

*Xosé Torres

















*Banda de Gaitas "Rosalía de Castro" de Cornellá

*María Balboa Santín






(Barcelona) Medalla do Filandón
















*Presentación do libro "Entrepaso e tempo nas Terras do






*Alfredo González Vilela

Caurel onde asubia o vento de Urbano Arza Sánchez"





















*Orquestra Rio Leira de Vilamartín de Valdeorras





ACTO ENTREGA MEDALLAS DO FILANDÓN









José Antonio Arias Parga


*Tésera de hospitalidá a Francisco Conde López

Felipe Senén


(Conselleiro de economía, emprego e industria)

Dr. Ulrich Künzelmann









Xulio Xiz


*Lucía Pérez Medalla do Filandón con compoñentes da Real Banda





Silvestre Castro

















*Coral do Casino de Carballiño (Ourense)





*Cantores de tralo Couto





















*Antonio Río Montero (brindeiro) Medalla do Filandón

*José Luis Sampaio e Antonio López






con Alba María (Repentista)
















*José Antonio Pérez Campo de Bustofrio






*Xesús Galán




















*Orquestra Rio Leira de Vilamartín de Valdeorras






*Liesa & Ulrich Künzelmann con Marco Foxo




























*Gaiteiros O Recanto de Quiroga





Presentación CD Pulpeiriña do Arenteiro

















*Sindy Carrera e Domingo Neira





Exposición de discografía, bibliografía, Instrumentos


(Homenaxe a Rosario García)





Populares a cargo de Dionisio Aboal Ramos




















Exposición productos derivados da castaña "Caurelor"



















Organiza e dirixe:     Xosé Lois Foxo.

.

.

.

.